qm3773.com

Liliom Gondozása Cserépben – Cserepes Liliom - Gazigazito.Hu

A kis négylábút a virágok köré kifeszített dróthálóval tarthatjuk távol. Szívesen ültetne, nevelne liliomot? Épp jó helyen jár! KATTINTSON IDE és tekintse meg kertészetem gazdag liliom választékát! Ha tetszett Önnek a cikkem, jutalmazza egy 'Tetszik'-kel és ossza meg barátaival, ismerőseivel! Tartalomhoz tartozó címkék: liliom

Dracéna gondozása

Dekoratív célú összeültetésnél a lehetőségnek csak az Ön fantáziája szab határt, a liliom remekül társítható vadvirágokkal, egynyáriakkal, színes évelőkkel, de akár rózsákkal is, a gazdag liliom színválaszték bármilyen kombinációkra lehetőséget ad! A liliomot nem fenyegeti túl sok kártevő és betegség. A betegségek közül a gumórothadás említhető, melyet könnyen kivédhet, ha ellenőrzött forrásból származó, ép, kemény gumókat ültet. A kártevőket tekintve a liszteske, a levéltetvek, és a vízipocok jöhetnek szóba. A liszteske, más nevén molytetű vegyszeresen alig irtható, viszont ezek a kis rovarok könnyen becsaphatók, a megtámadott növény közelébe élénksárga, ragacsos anyaggal bekent kartonlapot kell kiállítani, mely gyorsan és hatékonyan megfogja a sárga iránt valamiért rajongó apró szárnyasokat. A levéltetű ellen szappanos vizes vagy csalános oldatos lemosással lehet felvenni a harcot. A vízipocok egy elszaporodott, főleg folyók, tavak, egyéb vizek köezlében élő apró rágcsáló, mely a virágokból lakmározik.

Cserepes liliomot vásároltunk, ami hamarosan elvirágzik. Az elvirágzás után mi a teendő vele? Tovább kell öntözni a zöld szárát? Mikor kell pihentetni a hagymákat? Maradhat cserépben? (Sajnos nem kertes házban lakunk és nem tudom kiültetni. ) Sajnos a cserépben lévő hagymák nagy valószínűséggel nem fogják túlélni a telet és ki fognak száradni. A locsolás sem megoldás, mert a hagyma biológiai életciklusához szüksége van a hideg nyugalmi időszakra, így a legjobb lenne kiültetni valahova. A cserépben virágoztatott télálló hagymák nagy része előpreparált (hűtéssel a hagymák biológiai életciklusát befolyásolják), ami nagy megterhelés a hagymára nézve és legtöbbször már nem képes regenerálódni. Ha kertbe kiülteti, ott is lehet, hogy évek múlva fog majd csak újból virágozni. Amivel meg lehet próbálkozni, de a siker nem garantált, hogy hideg helyen tartja (5 fok körül, de semmiképpen nem 0 fok alatt) és nagyon kevéssé locsolja, csak úgy, hogy éppen nedves maradjon egy kicsit a föld. Ha túléli és tavasszal elkezd kihajtani, akkor meg tápanyaggal segítheti a fejlődését.

A liliomok választékát megsokszorozza az a tény, hogy roppant kedvelt a növénynemesítők körében, így számtalan változat és hibrid hozzáférhető a kertészetekben, kis túlzással végtelen variáció létezik liliomból! Önnek persze nem kell egy végtelen kínálatból végtelen ideig válogatnia, IDE KATTINTVA máris megtekintheti kertészetem válogatott liliom kínálatát, de ha kattint, mindenképp térjen majd vissza, hogy folytathassa az olvasást! A liliomfélék közül tehát kedvére válogathat minden virágbarát hobbikertész, azzal azonban hasznos tisztában lenni, hogy miképpen kell bánni ezzel a kecses, sudár virággal? Nos, a liliommal való bánásmódot alapvetően az határozza meg, hogy egy gumós, gyakrabban használt szóval hagymás virágról van szó, így a késő tavaszi, kora nyári virágzás előfeltétele az őszi ültetés! A liliom ültetése szinte gyermekjáték. A talajelőkészítés rövid munka, egy átforgató ásás és alapos gyommentesítés után majdnem készen is vagyunk, amire figyelmet kell fordítani, hogy a gumók nem kedvelik a kötött, nehéz, nyirkos talajt, ha Önnél ilyen van, akkor homok, perlit, vagy komposzt adagolásával javítsa fel a közeget.

A megfelelően kezelt liliom gumókból kihajtott növények a tavasz végén vagy a nyár elején-közepén fognak virágozni, a virágzási idő az egyes fajták, hibridek esetében kismértékben eltérő lehet, de mindenképpen a tavasz végétől kezdve esedékes a virágok megjelenése. Tipp: a liliom szára akár egy méteres is lehet, a nehéz virágok pedig megterhelhetik a szárat, főleg huzatosabb, szeles helyen. Szükség esetén ezért a liliom karózása, támasztékozása ajánlott! Ez azért lehet fontos információ a tudatosan összeállított ágyások esetében, mert erre az időszakra a legtöbb tavaszi hagymás már elvirágzott, így a liliom telepítésével az ágyás virágzási ideje kitolható, vagyis a liliom akkor fog igazán díszleni, mikor a többi hagymás már elvesztette dekorációs értékét! A liliom remekül társítható más virágos dísznövényekkel. Ami kifejezetten ajánlatos, az a talajtakarók telepítése a liliom alá, a liliom ugyanis rosszul viseli, ha talaja, a töve kiszárad, ezt megelőzendő, egyfajta természetes mulcsként jó ötlet lehet például varjúhájat, madárhúrt, lángvirágot ültetni alá, de természetesen a hagyományos mulcsok ( zúzott kő, fadarálék, aprószemű folyami kavics) is megfelelnek a célra.

Hortenzia gondozása

Kerti tippek: A kert növényei 2017. 04. 14 Vettük, kaptuk, elvirágzott és felmerülnek a kérdések, hogyan gondozzuk, öntözzük, kell-e pihentetni, mikor ültessük ki, egyszóval tanácstalanok vagyunk. A hagyma biológiai ciklusát figyelembe véve, elvirágzás után mielőbb ki kellene ültetni, és tovább gondozni, mint más kerti hagymás növényünket. Regenerálódásra van szüksége, ezért kapjon komposztot az ültetőgödörbe bedolgozva és tápoldatot is rendszeresen. Az elnyílt virágfejeket természetesen vágjuk le, ha esetleg magot kezd nevelni, azt szintén távolítsuk el. Szüksége lesz a téli nyugalmi időszakra, ezért maradjon a kertben, és kerti liliomként neveljük tovább. Nem biztos, hogy a következő évben virágot fog hozni, de ha rendszeresen kap tápoldatot, melyet el tud raktározni, később már számíthatunk virágzásra. Virágzás után is gondoskodjunk

"A liliomhagymákat begyűjthetjük, száraz, sötét helyen pihentethetjük. A begyűjtést nem kell elkapkodni. Az elvirágzás után az elszáradt virágokat el lehet távolítani, de a leveleket meg kell hagyni, hogy a növény, egészen pontosan a hagymája erősödhessen. Amikor már a levelek is leszáradtak, csak akkor szedjük ki óvatosan a földből, tekerjük száraz papírba. A hagymának alapvetően szüksége van a hidegre, azaz ekkor sem szabad fűtött lakásba tenni. A téli hajtatás előtt legalább 2-3 hónapot hidegben pihennie kell a hagymának. Ebből következik, hogy leghamarabb januárban állhatunk neki a növény "átverésének": földbe ültetjük, ablak elé tesszük, locsolgatjuk. A szoba melege és a fény megtéveszti a liliomhagyma időérzékét, tavaszt sejtve 2-3 hét alatt szépen elő fog bújni és egy kis téli virágzással örvendeztet meg minket. "

  1. Call of duty ghosts gépigény
  2. Elérhetőségek | Németh Nyílászáró Gyártó és Forgalmazó Kft.
  3. Gimis szerelmes könyvek
  4. Calathea gondozása
  5. Dream island kopaszi gát 2018
  6. Legjobb árfolyam pénzváltó budapest
  7. Bonsai gondozása
  8. Liliom gondozása cserépben
  9. Hortenzia gondozása
  10. Fikusz gondozása

Én azt javaslom Önnek, hogy szeptember és október folyamán helyezze ki a hagymákat, de még mindenképp az erős hajnali fagyok megjelenése előtt egy-két héttel! Eddig csak arról esett szó, hogy a liliomot hogyan ültessük a kertbe, de ez a virág cserépben, dézsában is nevelhető, így akinek nincs kertje, vagy egyszerűen csak a balkonján is szeretne liliomot, nyugodtan próbát tehet vele. A dézsás liliom földje legyen tápanyagban gazdag, kiegyensúlyozott szerkezetű, jó vízelvezetésű. Az átlagos zsákos virágföldek megfelelőek, és még jobb lesz, ha egy kis komposztot is kever hozzá! A cserepes liliomnak is szüksége van az úgynevezett hideghatásra, tehát ne tartsuk az őszi, téli meleg szobában, hanem helyezze hűvös, de nem fagyos helyre, például fűtetlen lépcsőházba, pincébe, vagy védett balkonra. A cserépben nevelt liliom talaja hamarabb ki fog száradni, így szabadföldi társainál több öntözést kíván majd! vegye figyelembe, hogy a liliom akár egy méter magasra is megnőhet, így vagy használjon nagyobb cserepet vagy dézsát, vagy pedig válasszon kisebb méretű kompakt hibridet!

  1. Transzfer
  2. Miskolc önkormányzati képviselőjelöltek 2010 qui me suit
Mon, 29 Nov 2021 13:50:05 +0000
barackos-tejberizs-recept

Sitemap | qm3773.com, 2024