qm3773.com

Samsung Galaxy S6 Teszt

A hobbi-operatőrök repertoárját is nagyszerűen bővítheti ki a készülék, hisz segítségével a mozgóképek rögzítését 4K-s felbontásban is megvalósíthatjuk, emellett pedig akár 60 fps sebességű FullHD-s videókat is lőhetünk. Valódi fenevad Ha egy kicsit alaposabban betekintünk a mobil hardverpalettájának kínálatába láthatjuk, hogy az S6-ot egy 64 bites Exynos 7420 hajtja, melyet két 4 magos processzor keresztezéséből állított össze a Samsung. A telefon emellett kapott még 3 GB RAM-ot, valamint egy Mali-T760MP8-as GPU-t, melyek együttes munkájának eredményeként a különféle benchmark-teszteken erőlködés nélkül brillírozott a készülék. Az S6 Edge-hez képest kissé csökkentett a gyártó a mobil akkukapacitásán, így a telefon működtetéséért egy 2550 mAh-s akkumulátor felel, mely normál használat mellett még az energiatakarékos hardverek ellenére is áramforrás után vágyakozik majd a nap végére. A telep töltésére nem csupán a hagyományos microUSB-s metódust használhatjuk, hisz az S6 támogatja a vezeték nélküli töltők kezelését is, így egy ilyen dokkolóra helyezve készülékünket már kezdetét is veszi az áramáramlás (bár érdemes lehet az egyszerű kábeles módszer mellett döntenünk, hisz a készülék mellé csomagolva találunk egy FastCharger-t, mely kevesebb, mint egy óra alatt képes maximálisan teletankolni a mobilt).

Samsung galaxy s6 edge teszt

  1. Bagdy emőke fidesz
  2. Búcsú a szülőktől ballagás
  3. Galaxy s6 teszt
  4. Gérvágás belső saron sur aube
  5. Samsung galaxy s6 ár használt
  6. Nagyon Zöld Könyv
  7. Drága örökösök 47 rész
  8. Hosszan tartó hasmenés okai
  9. Samsung galaxy s6 teszt
  10. Milyen mosógépet vegyek windows
  11. Samsung galaxy s6 ár
  12. Egy kis szívesség teljes film online

A Samsung mérnökei a tervezés során a vállalatra jellemző védjegyeket megtartották, de sokak örömére a korábbi plasztik helyett fémet és üveget használtak, így a Galaxy S6 végre nemcsak tudása alapján, hanem külsőre is felveszi a harcot a konkurens modellekkel. Az előlap és hátlap kapott természetesen Gorilla Glass borítást, és az oldalsó keret, amelyet néhány helyen az antennák miatt műanyag betétek szakítanak meg, készült fémből. A telefon többféle színben is elérhető lesz, mi a fehér verziót kaptuk meg, amelyen az ujjlenyomatok szinte egyáltalán nem látszanak. Ezen kívül fekete, türkiz és aranyszínű változatok lesznek elérhetők, attól függően, hogy melyik operátornál vagy kiskereskedőnél vásárolunk. Amíg a Galaxy S6 edge-re teljesen az ívelt formák jellemzőek, az S6-ra több "sima" felület került, ez a modell a megszokott telefon formát kapta. Előlapja és hátlapja teljesen sima, a sarkok és az oldalsó burkolat viszont ívelt, sőt, minimális mértékben még a mobil felső és alsó része is hajlított.

Mobilarena

samsung galaxy a5 teszt

Szerkesztőségünkben járt a Samsung aktuális csúcskészüléke, az S6. A Samsung már hosszú évek óta próbálja megalkotni azt a készüléket, mellyel nem csupán felveheti a harcot az Apple okostelefonjaival, hanem az almás cég vásárlóit is sikeresen magához csábíthatja. Az eddigi kísérleteik azonban rendre kudarcba fulladtak, mely arra sarkallta a dél-koreai gyártót, hogy hatodik generációs modelljének tervezésekor végre valóban jelentős változásokat eszközöljön egyik legrégebbi okostelefon-szériáján. Szerelem első látásra Hatalmas dicséretet érdemelnek az S6 dizájnjának tervezőmérnökei, hisz annak ellenére, hogy a telefon néhány eleme kísértetiesen emlékeztet egy-egy konkurens gyártó csúcsmodelljének bizonyos pontjaira, a végeredményként kapott (üveg és fém keresztezéséből előállított) külső burkolat mégis teljesen egyedi és maximálisan minőségi külsőt kölcsönöz a Samsung aktuális hero-készülékének. Hirdetés Az S6 előlapi oldalának több mint 70%-át fedi le az 5, 1 hüvelykes, WQHD felbontású, Super AMOLED megjelenítő, mely a Samsungoknál már megszokott élénk színekkel és remek háttérvilágítással rendelkezik.

Összességében, ha csak a fémkeretet nézzük, akkor nem nehéz rásütni, hogy a dizájn Apple koppintás, hiszen a hangszóróknak illetve a mikrofonnak készült furatok nagyon hajaznak az iPhone 6/6 Plus nyílásaira. Persze más kérdés, hogy lehet-e egyedit alkotni ezen a téren – az biztos, hogy a Samsungnak most nem sikerült. De azért az is egyértelmű, hogy a Galaxy S6/S6 edge és az iPhone 6/6 Plus nem összekeverhetők, minkét márka terméke rendelkezik bőven egyedi dizájnelemekkel, például azzal, hogy a Galaxy S6-nál az oldalak közepén egy néhány milliméteres sáv szintén sík. Az előlap elrendezése a korábbi Samsung modellekhez képest nem változott. A kijelző feletti részen a beszédhangszóró, a szenzorok, az előlapi kamera és a Samsung felirat zsúfolódtak össze, míg lent a feladatkezelő-Home-vissza gombok sorakoznak, a szokásos elrendezésben: a két szélső gomb érintős, a középső pedig ténylegesen is megnyomható. A Home gomb természetesen az ujjlenyomat-olvasót is tartalmazza. Az oldalsó keretre kerültek a gombok (hangerőszabályzók balra, bekapcsoló gomb jobbra), két mikrofon (egy lent és egy fent), az infra port, a micro-SIM tálcája (jobbra), a kihangosító, a jack hangkimenet és a microUSB portok (lent).

Samsung galaxy a5 2016 teszt

samsung galaxy s6 edge magyar teszt

Vezeték nélküli adatkommunikáció terén a felsőkategóriában megszokott teljes szabadságot élvezhetjük, hisz minden elérhető eszköz az S6 tulajok rendelkezésére áll, a különféle Wi-Fi szabványok mellett, 4. 1-es Bluetooth, és NFC is bővíti a repertoárt, sőt egy Cat. 6-os LTE-modem is helyet kapott a telefonon. Sajnos a készülék belső memóriájának microSD-kártyás bővítésére nincs lehetőségünk, így alaposan gondoljuk át vásárlás előtt, hogy mekkora tárhelyre is lesz szükségünk, és mindenképp kalkuláljuk bele, hogy a kameraszenzor a legfinomabb beállítások mellett akár a 10 MB-ot is megközelítő méretű képeket készíthet. Összegzés A Samsungnál végre ténylegesen megalkották azt a modellt, mely a topkategóriában felmerülő igényeket maximálsan kielégíti. A készülék külseje ugyan nem hordoz magában olyan izgalmas újítást, mint testvére az S6 Edge, ám a telefon hajlított kijelző nélkül is az aktuális mobilpiac egyik legütősebb dizájnjával büszkélkedhet. Minőségi kialakításának és brutális hardveres felszereltségének köszönhetően a mobil legolcsóbb - 32 GB statikus tárterülettel szerelt - változata 230 ezer forint körüli nyitóáron került a boltok polcaira, mellyel a dél-koreai gyártó nem csak a minőségben (és verziószámban), hanem kezdőárban is sikeresen beérte legnagyobb riválisát.

Galaxy s6 teszt

Mivel a magyar piacon a telefonok előreláthatólag csak április közepén fognak megjelenni, a rendelkezésre álló tesztpéldányok egyelőre csomagolás nélküliek, így hozzánk is egy szimpla "zacskós" kiszerelés érkezett. Meg néhány kiegészítő, amelyekre később még visszatérünk. Viszont a Samsung természetesen már tudja, hogy milyen tartozékokra lehet számítani: a dokumentáción és a mobilon kívül egy nagy áramerősségű (valószínűleg 2, 5 amperes) töltőre, egy microUSB-kábelre és egy fülbe dugható fülhallgatóra – no meg egy tüskére, amivel a SIM-kártya foglalatát tudjuk kihúzni a helyéről.

A Samsung idei abszolút csúcsmodelljét, a Galaxy S6 edge-et bő két hete mutattuk be; a telefont szinte minden szempontból tökéletesnek találtuk, de cikkünket azzal zártuk, hogy igazi, elsöprő sikerre nem számíthat, egyszerűen azért, mert a klasszikus formákat idéző, de nem kevésbé igényes külsővel rendelkező, hardveresen pedig teljesen azonos képességekkel bíró Galaxy S6 sokkal olcsóbb lesz nála. És ez még akkor is számít, ha több százezer forintos magasságokról beszélünk. Bár nem szeretjük magunkat ismételni, mostani cikkünk és a Galaxy S6 edge tesztünk rengeteg közös vonással bír majd, hiszen a hardver és a szoftver azonossága miatt korábbi cikkünk nagyobbik részét egyszerűen átemeltük; nem készítettünk továbbá új képernyőmentéseket sem, a tesztfotók pedig vegyesen készültek a Galaxy S6 és S6 edge telefonokkal. Aki a két modell közötti eltérésekre kíváncsi, az mindkét tesztnél az első oldalra koncentráljon, a további megállapítások mindkét modellre érvényesek (kevés kivétellel, de azt mindig jelezzük).

A gombok elhelyezése jól sikerült, amely részben annak is köszönhető, hogy a Samsung ezúttal nem volt megalomán, és sikeresen kordában tartotta a kijelző méretét. Részben nyilván azért is, mert a vállalatnál nem akartak túl közel menni a Note-hoz, hogy ne legyen belharc. Nemcsak az előlapot, hanem a hátlapot is Gorilla Glass (4) borítja. Fontos változás, hogy a plasztikkal ellentétben ez már nem eltávolítható, így az akku nem cserélhető. Cserébe kapunk integrált vezeték nélküli töltési lehetőséget (az ehhez szükséges töltő viszont nem tartozék). A hátlap teljesen sík, csupán a kamera objektívje dudorodik ki valamelyest. A kamerához LED-es villanó is tartozik, amely a pulzusmérővel közös ablak mögé került. A telefon egy egészen picivel nagyobb, mint a Galaxy S6 edge, és nehezebb is; 142, 1×70, 1×7 mm helyett 143, 4×70, 5×6, 8 mm-ről és 132 helyett 138 grammról beszélünk. A mobil persze még így is simán egykezes, egyedül arra kell vigyázni, hogy a fém burkolat egy picit csúszós, ha száraz kézzel fogjuk meg a telefont (főleg szélben vagy télen lehet ilyen), könnyen el lehet ejteni.

A kijelző alatt a dél-koreai gyár védjegyévé vált fizikai home-gombot találjuk, mely a korábbi modellekhez hasonlóan ismételten ujjlenyomat-olvasóval egészül ki. Sajnos ezen billentyű az előlapi Gorilla Glass 4-es üveglap síkjából a szükségesnél kissé jobban kiemelkedik, így sajnos zsebben hordva egy guggolás, vagy hajolás segítségével is aktiválhatjuk a mobil megjelenítőjét. A kijelző önállósulását azonban megakadályozhatjuk a biometrikus azonosítás segítségével, a kissé továbbfejlesztett ujjlenyomat-olvasó pedig kényelmes és gyors hozzáférést garantál a telefon funkcióihoz (és nem utolsó sorban védi készülékünket az illetéktelen használóktól). Bajnok kamera A telefon hátoldalát védő Gorilla Glass 4 üveg borításból finoman kiemelkedik a 16 megapixeles felbontású kameraszenzor, mely a hozzá kapcsolódó fotósszoftvernek köszönhetően kompakt fényképezőgépeket megszégyenítő felvételek készítésére képes. Az S6-nak a minőségi alkotások előállítása során még a gyenge fényviszonyok sem jelentenek akadályt.

Külső A Samsung legutoljára a Galaxy S4-gyel ért el osztatlan sikert, igazi, a felhasználókat is érdeklő újdonságokat viszont egy generációval korábban, a Galaxy S3-mal vezetett be. A széria leginkább csalódást keltő darabja pedig, amint azt már sokszor írtuk, a Galaxy S5 volt, amelyből csak fele annyira volt igény, mint azt a Samsung előzetesen kalkulálta. Ennek fényében a Galaxy S6 azt a könnyűnek cseppet sem mondható feladatot kapta, hogy újra fellendítse az eladásokat, és a Samsung ne csak a mennyiségi eladásokat produkáló közép- és alsókategóriában, hanem az igazi profitot hozó csúcskategóriában is újra régi fényében tündököljön. Rossz nyelvek szerint ehhez semmi másra nem lett volna szükség, mint egy igényes dizájnra – az S6 ezt természetesen hozza is, de ha már a széria újraindításáról volt szó a barcelonai bejelentésen (nem véletlen a Project Zero név), akkor a fejlesztők a hardverhez és a szoftverhez is hozzányúltak. Aki olvasta Galaxy S6 edge tesztünket, annak nem lesz meglepő, hogy a végeredmény, szerintünk, a koreai gyártó eddigi legjobb telefonja.

  1. Lisap easy színskála
  2. Calvin klein pénztárca coat
  3. Totally spies részek magyarul
Mon, 29 Nov 2021 16:28:18 +0000
csődeljárás-és-felszámolási-eljárás

Sitemap | qm3773.com, 2024